Як наш мозок запам'ятовує інформацію

26.09.2021

1. Ми краще запам'ятовуємо те, що бачимо

Мозок задіє 50% своїх ресурсів для аналізу побаченої інформації. Причому зір безпосередньо впливає на інші почуття. Прекрасний тому приклад - випробування, в якому 54 любителів вина попросили продегустувати кілька зразків виноградного напою. Експериментатори підмішали несмачну червону фарбу без запаху в білі вина, щоб з'ясувати, чи зможуть учасники виявити підступ. Вони не впоралися, і червоне зайшло замість білого на ура.

Зображення та анімація здатні прискорити ваше навчання. Додавайте каракулі, фотографії або вирізки з газет і журналів до своїх нотаток. Використовуйте кольори та діаграми, щоб проілюструвати нові знання.

2. Ми пам'ятаємо загальну картину краще її частковостей

Вивчаючи безліч нових понять, неважко потонути в наростаючому потоці даних. Для того щоб уникнути перевантаження, необхідно озирнутися назад і змалювати загальну картину. Ви повинні усвідомити, як свіжі знання вписуються в єдиний пазл, як вони можуть бути корисні. Мозок краще засвоює інформацію, якщо він проводить зв'язок між нею і чимось раніше пізнанням в рамках однієї структури.

Тримайте в полі зору велику схему або списки заміток, що пояснюють цілу картину того, що ви вивчаєте, і щоразу додавайте туди нові елементи протягом усього нелегкого шляху.

3. Сон сильно впливає на пам'ять

Дослідження показали, що повноцінна ніч сну між зубріння і іспитом істотно покращує результати. В одному з експериментів перевірялися рухові навички учасників після їх інтенсивного навчання. І ті випробовувані, хто спав 12:00 до перевірки, показали значно кращі результати, ніж ті, кого тестували кожні 4:00 неспання.

Важливо знати, що сон хороший не тільки після, але і до навчання. Він перетворює мозок в суху губку, готову вбирати в себе кожну краплину знань.

Спробуйте тренувати нові навички і читати перед сном або дрімотою. Після пробудження перекладіть на папір те, чому вам довелося навчитися.

4. Недолік сну згубно впливає на здатність до навчання

Дефіцит сну змушує голову знижувати оберти, діяти без здорового ризику по шаблонним схемами. До того ж збільшується шанс отримати фізичне пошкодження через втому всіх «гвинтиків» організму.

Що стосується навчання, недолік сну скорочує здатність мозку приймати нову інформацію на 40%. Так що нема чого мучити себе ночами з низьким ККД, краще відпочити і прокинутися у всеозброєнні.

Нормалізуйте обсяг і періодичність сну під час навчання. Так ви будете набагато більш уважні і зможете уникнути провалів у пам'яті.

5. Ми самі вчимося краще, коли даємо уроки іншим

Вчені розділили учасників на дві рівні групи і видали їм однакові завдання. За легендою половині випробовуваних трохи згодом належало донести отримані знання до інших людей. Неважко здогадатися, що майбутні «вчителя» показали більш глибокий рівень засвоєння. Дослідники власні очі переконалися в силі «відповідального умонастрої», яке й дало настільки ефективний результат.

Підходьте до навчання з позиції «наставників». Так ваша підсвідомість змусить мозок розрізняти тонкощі схожих визначень, ретельно розбирати матеріал і копатися в нюансах.

6. Ми краще вчимося по тактиці чергування

В одному експерименті учасникам показували картини, написані в різних художніх стилях. Першій групі послідовно демонстрували по шість прикладів кожного стилю, а другий - упереміш (різні школи у випадковому порядку). Перемогли останні: вони вдвічі частіше вгадували приналежність до стилю. Цікаво, що 70% всіх випробовуваних до початку дослідження були впевнені, що послідовність повинна дати фору чергуванню.

Не варто зациклюватися під час тренування тільки на пенальті. Вивчаючи іноземну, змішуйте запам'ятовування слів з прослуховуванням мови в оригіналі або листом.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати